В останні роки, в Європі стає дедалі популярнішим домашнє вино (wine house). Справжні поціновувачі цього напою, не хочуть купувати його в супермаркетах, де засилля різнобарвних етикеток, може збити з толку навіть досвідченого сомельє.  Вино купують в місцях його виготовлення, як правило у винороба якого знають і в котрого можна «спитати» за якість.

      «Закарпатський туристичний винний шлях» об’єднав 12 винних підвалів та дегустаційних залів кращих виноробів, де приймають відвідувачів з метою популяризації закарпатських вин. У кожному з них Вам запропонують від 6 до 12 найменувань  «божественного напою», серед яких відомі марочні вина (до прикладу, «Троянда Закарпаття») та нові, нещодавно створені знавцями виноробства.

закарпатський винний шлях

      Ні для кого не секрет, що на Закарпатті домашнє виноробство є давнім і  традиційним. Вже з десяток років, в різних закарпатських містах проводяться різноманітні фестивалі домашніх вин,  на яких мають змогу всі бажаючі приватні винороби представити свою продукцію. З року в рік, попит на домашнє вино, зростає, а тому створення «Закарпатського туристичного винного шляху» було лише питанням часу. Саме тому приватні винороби краю об’єднались в Спілку «Приватних виноградарів та виноробів Закарпаття», от тоді вперше і постало питання, за прикладом сусідніх Угорщини та Словаччини, про створення власної винної дороги. До справи вирішили віднестись грамотно і відповідально. На конференції спілки вирішили, для того, щоб працювати з туристами, не достатньо виробляти хороше вино, а тому було укладено угоду з кафедрою туризму УжНУ про спеціальні навчальні курси за кваліфікацією: екскурсовод винного туризму. На сьогоднішній день закінчили курси та отримали відповідні дипломи 14 чоловік. Тоді ж на конференції вирішили і про сертифікацію вина. Довго сперечаючись до кого звернутись з цим проханням, все ж свій вибір зупинили на одній із самих авторитетних організацій в галузі виноробства на Україні, ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім..В.Є.Таїрова». Було досягнуто домовленості з ННЦ «ІВіВ ім.В.Є.Таїрова» та підписано угоду про співпрацю. Відправити на  аналіз в титулований інститут свої вина, зголосилося 9 виноробів краю. Попри всі скептичні прогнози, після детального фізико-хімічного аналізу та за результатами органолептичної оцінки, четверо виноробів отримали сертифікати на повну відповідність ГСТУ 202.002-96.

      Саме ці четверо виноробів, маючи на руках дипломи «Екскурсовода винного туризму», від кафедри туризму УжНУ та сертифікати якості на вино, від ННЦ «ІВіВ ім.В.Є.Таїрова» вирішили створити уікенд — тур «Закарпатський винний шлях».

З.Т.В. шлях 2      Всі учасники проекту, являються постійними учасниками та неодноразовими переможцями всіх діючих винних фестивалів області, зокрема «Червене вино» м. Мукачево, «Сонячний напій» м. Ужгород, «Біле вино» м. Берегово.

      Метою створення цього туру є  показати всю красу та розмаїття Закарпаття, адже наш край знаходиться на кордоні чотирьох європейських країн. Близькість кордонів наклала свій відбиток на кожен район, кожне село є неповторним.

      Враховуючи насиченість та динаміку туру, він проходить за відомою програмою All Inclusive. Сплативши один раз, Ви отримуєте: проживання, харчування, дегустації, замки, музеї, екскурсоводи, басейн, всі трансфери, все включено.

Закарпатський Винний Шлях