На Мукачівщині відбувся дебютний фестиваль «Бобовищенське гроно»

16 жовтня у селі Бобовище Мукачівського району вперше відбувся Мукачівський районний етнофестиваль «Бобовищенське гроно.

Фестиваль проводився вперше та має на меті презентувати Мукачівщину — край творчих та працьовитих людей, культуру виноробства, звичаї та автентичні традиції, — зауважив Сергій Гайдай, — підготовка до проведення заходу – це командна робота багатьох людей з кожного села.

Сергій Володимирович акцентує, що захід представив виноробів Мукачівщини саме в серці виноградарських традицій району – в селі Бобовище, яке славилося далеко за межами району відомим Бобовищанським винзаводом.

Бобовищанський винзавод, унікальні підвали якого збереглися, але зазнали руйнувань, — чекає свого часу для відродження. Об’єкт – у державній власності і залучення інвестицій можливе після проходження процедури по його роздержавленню.

Щодо культурного наповнення фестивалю «Бобовищенське гроно», то в  кожної громади Мукачівського району була можливість ексклюзивно презентувати свою самобутню культуру, звичаї, кулінарію, а також виноробські традиції. Також на захід запрошені і відомі гості: це і Заслужений академічний Закарпатський народний хор під керівництвом Наталії Петій –Потапчук, і заслужений артист України Олександр Садварі, а також інші виконавці та гурти, зокрема, фольк-група «Бетярі» та колектив «Марина і Компанія».

На сцені фестивалю виступили народні та професійні колективи Мукачівщини, які представили номери на українській, угорській та словацькій мовах. Гостям заходу презентували майстер-класи від народних майстрів та майстринь, зокрема, як виготовляти вино та бочки, а також різні кулінарні смаколики.

Попри дощ, фестиваль відвідало багато людей.

Ближче до вечора на першому винному фестивалі «Бобовищанське гроно» визначили переможців:

3 місце — винороби з Угорщини (м.Дьоньдьош).

2 місце — Іван Мишкулинець (с.Лохово).

1 місце – Василь Анталовці (с.Бобовище).

Переможці отримали 200, 100, 50-літрові бочки для вина.