Традиція проводити фестиваль «Біле вино» у Берегово з’явилася ще в 2000 році.  Попри традиційні атрибути (ятки з напоями, національними стравами, солодощами, сувенірами і т.ін.), фестиваль вина мав свої, відмінні від звичних подій, родзинки.

Найперше – це марш-парад і виступ мажоретів Берегівської дитячої школи мистец. Наступне – прийняття у членство нових лицарів ордену святого Венцела і складання ними відповідного пробного іспиту та клятви. І найважливіше – вручення бронзових, срібних і золотих медалей кращим винам, представленим на конкурсі. У підсумку було присвоєно 40 медалей – 8 бронзових, 17 срібних і 13 золотих.

Неочікувано вперше за історію фестивалю були вручені дві великі нагороди найвищого гатунку. Їх щасливими володарями стали знані винороби з Кідьоша Карло Шош та його внук Крістіан. Загалом сім’я отримала 13 відзнак різного ступеню (Родина заявила до конкурсу 15 видів напоїв).

 

З цікавістю спостерігала багаточисленна публіка за церемонією прийняття у членство нових лицарів. Ними стали Іштван Шіпош з с.Дюло (Виноградівського району), Ласло Нодь-молодший з Берегова та Йожеф Крізмоніч із Будапешта. Вони з успіхом пройшли випробування – залпом випили келих вина, стоячи на тоненькій лавиці, склали клятву “ніколи більше не повертатись до табору водоп’ючих”, а канцлер ордену Тиберій Томпа традиційно мечем здійснив посвяту.

Були й несподівані сюрпризи: генеральному директору музею Берегівщини, охоронцю тризора ордену Яношу Шепі вручили пам’ятну медаль “За збереження національних традицій”, а консульство Угорщини в Берегові заснувало власний приз – “Найкраще вино сорту “Королівська леанка”, що слугує символом ордену св.Венцела. Нині цю відзнаку керівник дипломатичної установи Матяш Сіладі вручив виноробу з Бене Іштвану Варзі. Учасників дійства благословив реформаторський священик Юлій Черніга.