logoСпілка приватних виноградарів та виноробів Закарпаття, яка сьогодні об’єднує  понад 50 приватних виробників вина нашого краю, була створена у 2007 році і успішно функціонує вже понад 9 років.

Серед основних напрямів діяльності Спілки можна виділити: захист інтересів та підтримку приватних виноградарів та виноробів, розвиток та підвищення якості продукції приватного виноробства краю, створення позитивного туристичного іміджу Закарпаття як перспективного регіону для винного туризму, організацію та участь у винних фестивалях як регіонального, так і міжнародного значення кращих виноробів Закарпаття, та ін.  Величезна увага членів Спілки приділяється також – культурі споживання вина.

Члени «Спілки» вже багато років беруть участь в винних фестивалях нашого краю «Червене вино» м.Мукачево, «Сонячний напій», «Закарпатське Божоле» м.Ужгород, «Біле вино» м.Берегово, «Угочанська лоза»  м.Виноградів, та виборюють призові місця. Більше того, члени спілки вийшли вже й за межі Закарпаття представляючи свою продукцію на  всеукраїнських та міжнародних конкурсах. А саме, «Вінагора» (Угорщина), «Токай» (Словаччина), «Живе вино України» (м. Одеса), «Food & Wine Fest»(м.Київ) на яких вибороли багато нагород, в тому числі і золоті медалі, що красномовно свідчить про  високу якість продукту. Протягом  вже близько 5 років члени спілки добровільно сертифікують свої вина в Інституті виноградарства та виноробства ім. Таїрова, та лабораторії «Виноградарства» при Аграрній академії України, і з успіхом отримують сертифікати якості. Більше того, в 2008 році «Спілкою» спільно з кафедрою туризму УжНУ та управлінням по туризму ОДА були розроблені та реалізовані курси по винному туризму, після закінчення яких 15 виноробів отримали посвідчення «Гід-екскурсовод винного туризму». На основі кращих винних підвалів Закарпаття у 2008 році був створений перший в Україні туристичний продукт – «Закарпатський туристичний винний шлях»!

Враховуючи, географічне положення нашого краю, його вікові традиції європейського виноградарства, працьовитість нашого населення, в Закарпатті є значні перспективи для розвитку приватного виноградарства та виноробства. Майбутнє виноробства України за десятками тисяч дрібних приватних виробників, які в свою чергу змогли б задовольнити, вже існуючий попит на авторське вино. Справжнє «живе» вино може народитись тільки в дбайливих руках приватного винороба. Тож давайте розвивати цю галузь разом!